сряда, 13 юни 2018 г.

7 активни точки на крака

7 активных точек на стопе вернут тебя к жизни за пар минут!

1. Массируя большой палец ноги, ты воздействуешь на гипоталамус. Это очень полезно людям, которые страдают избыточным весом, — нажатия на эту точку помогают контролировать аппетит, способствуют естественному похудению.

2. В центре большого пальца находится точка, отвечающая за работу гипофиза — главной гормональной железы. Никакой гормональный дисбаланс тебе не будет страшен, если уделять этой точке достаточно внимания!

3. У основания большого пальца есть область, массаж которой приравнивается к массажу щитовидной железы. Находясь в постоянном стрессе, щитовидка часто дает сбои даже у совершенно здоровых людей, разминать эту зону полезно всем.

4. Центр стопы массажировать особенно приятно — сплетение нервов связано с диафрагмой. Вот оно, настоящее расслабление!

5. Активное воздействие на середину стопы помогает справиться со стрессом, снимает напряжение.

6. Возле внутреннего края стопы, ближе к середине, расположены нервные окончания, связанные с работойнадпочечников. Если ты чувствуешь непреодолимую усталость, массаж этого места быстро поможет тебе обрести утраченную энергичность.

7. Разминая ноги в области, приближенной к пятке, ты активизируешь выделительные системы организма — токсины не будут застаиваться и отравлять тебя изнутри.

Приступай к массажу, не откладывая! Сделай себе подарок в конце напряженного трудового дня, разомни ножки как следует. Результат вдохновит тебя повторять это приятное действо ежедневно.

ПЕТ ТРУДНОСТИ ПО ПЪТЯ КЪМ ЗДРАВЕТО

http://dianadeleva.com/%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D1%82-%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%8F-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%82/2017/05/25/

събота, 9 юни 2018 г.

ПРИТЧА

"Един мъж видял, умираща змия в огъня и решил да я спаси , но когато я извадил от там, змията го ухапала. От болката мъжът я пуснал и животното пак паднало в огъня. Човекът се опитал пак да и помогне и змията отново го ухапала. Друг човек, който го наблюдавал през това време, се обърнал към него и му казал:
- Извини ме, но си доста твърдоглав. Не разбираш ли, че всеки път, когато се опитваш да я измъкнеш от огъня, ще те ухапе?
Човекът отговорил:
- Природата на змията е да хапи, но това няма да промени моята, която е да помагам.
С помощта на железен прът, извадил змията от огъня и спасил живота и."
Размисъл:
Не променяйте природата си ако някой ви навреди, не губете същността си. Просто вземете предпазни мерки.
Някои преследват щастието, други го създават.
Безпокойте се повече за съвестта си, отколкото за репутациятa.
Защото съвестта ти е това, което си, а репутация е това, което другите мислят за теб. И това, което другите мислят, не е ваш проблем ...
Това си е техен проблем.

вторник, 5 юни 2018 г.


МОДЕЛЪТ НА БОЖИЯТА СВОБОДНА ЕНЕРГИЯ
Видео

понеделник, 4 юни 2018 г.

ЗА ТРУДНОСТИТЕ В ЖИВОТА

https://www.janua-98.com/images/docs/Pravila_za_jivota.pdf
https://www.facebook.com/profile.php?id=100005903507771

Законът за несъпротивата

„Не се оставяй да те надвива злото,
но надвий злото с добро“
РИМ. 12:21
https://chitanka.info/text/14659/5

Екологично съзнание

Какво е животът?
Низ от събития и реакции на тези събития, при това, повечето от тези събития и реакции се случват предимно в главите ни и влияят на нашето усещане за щастие и нещастие. Персоналната концепция за спокойно и мъдро отношение към случващото се тръгва от едно правило – просто трябва да премахнете от живота си само седем «О»
1. Оценките
Мярата или оценката е понятие сложно и нееднозначно. Това, което за едни е добро, за други може да е лошо, опасно, дори смъртоносно. Да мериш, оценяваш само според собствения си аршин, означава да пренебрегваш възможността да приемаш повече, да разширяваш съзнанието си.
Затова:Премахнете категоричните оценки!
2. Обидите
Обижда се само този, на когото му е изгодно да е обиден. Но в обидата никога не сме сами, с нас винаги е и този, на когото сме обидени.
Затова: Освободете се от обидите и обвиненията!
3. Осъждането.
Според психолозите, това е начин да отиграем тъмната страна на собственото на «Аз». В края на краищата всичко, което осъждаме, е потискана, непризната част от самите нас, която по този начин си намира безопасен, цивилизован вход в реалното пространство на нашето съзнание. С две думи, след като не можем да си позволим това, което осъждаме, поне да поговорим за него. 
4. Оправданията
Те са ехо от укора "Ти не си такъв!", с който са ни възпитавали в детството. Оправданията са окови за творческата енергия и свободата на самоизразяване, за волята да се самосъздадете по модела на мечтите си. Защото някъде далече, в дълбините на цензурата, години наред родители и общество са рисували портрета на «Този», който всички искат да видят, с когото ще им бъде комфортно и удобно. Но, бъдете сигурни, дори и да следвате този шаблон, винаги ще има някой, който да не ви харесва и обича. И това е абсолютна норма. Това е законът за обмен на енергия. Затова, по-добре се доверете на своя камертон от ценности и създавайте себе си през самостоятелни избори.
Излекувайте се от оправданията пред другите.
5. Очакванията
Мислим си, че някой с нещо ни е длъжен и можем да прекараме целия си живот в очакване, че "той" знае как да ни разбере или пък да ни обича такива, каквито сме. Често, това е най-големият житейски мит, защото самите ние не се познаваме много добре – все пак животът е един постоянен път към себе си. А истината е, че никой не може да ни помогне, ако самите ние не сме наясно от каква помощ се нуждаем.
Затова: Очаквайте предимно от себе си!
6. Ограниченията
Често сами издигаме прегради пред възможностите си, без дори да сме опитали можем ли да го направим, да се справим. Правим прибързани изводи на база опитът на другите или наложените социални стереотипи. А реалността е различна за всеки. Да свалиш ограниченията изглежда доста страшно, но често просто е необходимо. Удобно е контролираш живота си с помощта на ограниченията, но има по-високо стъпало на личностно израстване – отговорна свобода.
Затова:Побеждавайте собствените си ограничения!
7. Очароването
Очарованието има свойството да замъглява перспективата – прехласваме се по някого или нещо и забравяме, че медалът винаги има и обратна страна. Взираме се само в това, което блести и попадаме в капана на емоциите и чувствата, като игнорираме логиката и прагматизма. В резултат ни се стоварва тежко разочарование, до степен, че понякога не можем да го преживеем.
Затова: Дозирайте очарованието!
Природата не търпи празни пространства, разчистите ли тези седем "О", ще освободите място за повече полезни неща: Откритост, Общуване, Оживление, Оптимизъм, Отдих, Отзивчивост, Откровеност, Обятия, Освобождение и Осъзнаване.

Качеството на дишането е качество на живот

Според будистката философия времето ни дадено за живот в човешко тяло е определено още при самото раждане. Казват, че не може да се удължи, но може да се съкрати. Отначало си мислех, че става въпрос за години, естествено нали така си измерваме времето – секунди, минути, часове, дни ….. години. И е предопределено до каква възраст можеш да доживееш, демек. Но като се замисля по-дълбоко, това времето дето го измерваме така е пълна измислица и то скорошна. В Индия например повечето хора не знаят на колко години са, като ги питаш си измислят нещо приблизително.

Сетих се, че и България няколко поколения преди нас, да речем на пра-пра бабите, по скоро са могли да кажат колко лета са минали или колко слънца са сменили от колкото на колко години са. Запасът живот с който идваме не са години, нито месеци, нито дни … запасът е дихания. Всичко започва с първият дъх и свършва с последният и колкото си подишал между двата, толкова. Ражда се бебе – вдъхва живот, умира старец – издъхва… Изобщо дишането е особено нещо, доста хора вярват, че има връзка между дъх и дух.

Ако се замислите, всички същества на планетата (освен аеробните) дишат един и същи въздух. Диханията са невидима нишка, която ни свързва, а толкова е лесно да забравим за него. Интересното на дишането, че е единствената функция на тялото която е спонтанна и в същото време можем да контролираме. Ще ви засипя с малко текст за размисъл, а във втората част с по-конкретна информация за връзката между брой вдишвания за минута и състоянието на съзнанието.

Разгънати, дробовете ни, както знаете са най-големият орган в тялото. Могат да са с малък капацитет, около 300 куб. см до 1100, 1800 куб. см. Обикновено са между 500 и 700 куб.см. Забравяме, че кръвта е по-тежка от въздухът и нейното оксидиране, всъщност се случва в долната част на дробовете. Так ,че ако сме свикнали да дишаме с горната част и повърхностно, то кръвта ни страда от липса а кислород и това води до постоянни сривове на енергията и умора. Дъхът трябва да достигне най-долната част на дробовете.

Ако дишаме повърхностно, ставаме лесно раздразнителни и избухливи. Повърхностното дишане ни прави повърхностни. Ако дишането е дълбоко и ние сме дълбоки. Силата ни на депресия и експресия зависи от честота ни на дишане. Ако не дишаме достатъчно дълбоко, ще бъдем депресирани и обратното дълбокото дишане ни позволява да се изразим.

Когато дишаме накъсо, сме нетърпеливи, скъсяваме си живота. Дългите и дълбоки вдишвания ни позволяват да разберем кои сме всъщност. Казват, че гневът, възбудата, страхът, изобщо силните емоции учестяват дишането, съответно го правят и по-плитко, т.е свиват времето ни, убиват ни. Всяка от тези емоции може да се стабилизира с волево забавяне на дишането. Дишаме ли бавно, ще живеем дълго, няма да си изхабим запасите бързо.

Бог ни е вдъхнал живот, а ние едвам дишаме. Как да се надяваме на дълбочина в живота си, като дори не можем да достигнем капацитета на собственият си дъх?

Ако кръвта ни не получава достатъчно кислород, тя не може да снабди останалите органи с нужното им количество и така цялото тяло страда. Нуждаем се от около 21% кислород в кръвта, а обикновено достигаме 17 – 18%. Повечето органи могат да работят горе долу нормално с това количество, но не и мозъкът, нужни са му между 18 – 21% кислород. Какво за Бога можем да постигнем в живота, ако дори не можем а дишаме достатъчно дълбоко, за да си осигурим нужният процент кислород в кръвта. Трябва да дишаме от корема, от пъпа, не просто с диафрагмата.

Когато имаме плитък дъх, всякакви проблеми ни съпътстват. Никотинът, кофеинът, захарта … всички тези наркотици са заради плиткото дишане. Всички, които са пристрастени към сладкото дишат плитко. ако дишате достатъчно дълбоко, няма да имате този проблем За да се събуди, за да се успокои, за да е щастливо, тялото има нужда от кислород, а ние му набутване цигари, кафета, шоколади т.н.

Как се отразява вашето дишане на другите?

Целият ви живот може да се проектира в четири секунди: две секунди да вдишате и две да издишате. Вие ще бъдете опознат за 4 секунди. За времето за което отнема двама човека да вдишат и издишат, те вече се познават, разбрали са кой – кой и какъв е, на онова базово ирационално ниво.

Силата на характера ви не се определя от мускулите или физическа черти изобщо. Силата на присъствието ви и характера се базира на това колко дълбоко дишате. Силата с която привличате е правопропорционална на дължината на вашите вдишвания. Колко сте привлекателни и атрактивни, не е базирано на това колко грим носите, на дрехите, бижутата дори не е на ораторските ви способности и интелект. Това, което ви прави привлекателни е колко бавно и продължително дишате. Вашето психе влияе на психето на другият човек, а живителната енергия се измерва с дължината и дълбочината на дъха. Хората с повече енергия притеглят към себе си.

Погледната от високо, цялата вселена е само една персона, няма двама човека. Има само една връзка от Божи дъх (Животворящ дъх), която идва от мен към теб, към теб, към теб ….. Когато тази връзка се прекъсне – изчезваш. Всички сме като топчетата на броеница , свързани с една и съща нишка.

неделя, 3 юни 2018 г.

10 житейски урока, които хората научават твърде късно

Много пъти в живота си казваме "Как можах да го разбера толкова късно?!". Някои от ситуациите, в които попадаме, са неизбежни. Породени са от независещи от нас обстоятелства. Има обаче и случаи, в които събитията са могли да се развият по друг начин, стига да бяхме подходили с друга гледна точка.
За гледните точки и перспективите разказва популярният блогър Марк. Той изброява 10 важни житейски урока, които много често хората научават твърде късно. Ето кои са:
1. Този момент е животът ти. Животът не се развива между раждането и смъртта, а между сегашния момент и следващото поемане на дъх. Настоящето – тук и сега е всичко, което някога ще имаме. Затова трябва да живеем като грабваме максималното, в мир и покой, без страх и съжаления.
2. Животът не е много дълъг. Това е твоят момент. Трябва да се бориш за него. Да отстояваш това, в което вярваш. Това, което е важно за теб. Осъзнай, че в момента си късметлия, защото имаш шанс. Спри за миг и се замисли. Каквото мислиш, че трябва да направиш, стори го днес.
3. Жертвите, които правиш днес, ще се отплатят с дивиденти в бъдещето. Когато стане дума за това да работим усилено, за да постигнем мечта – да добием образование, да развием бизнес, трябва да се запитаме "Готов ли съм да живея няколко години от живота си така, както мнозина не биха, за да прекарам остатъка му така, както много хора не биха могли?".
4. Когато отлагаш, ставаш роб на вчерашния ден. А когато си активен, то отминалият ден става приятел, който ти помага да разтовариш тежестта от раменете си.
5. Провалите са единствените ни уроци. Хубавите неща идват при този, който все още се надява, дори да е бил разочарован. При този, който още вярва, въпреки че е вкусвал горчивината на неуспеха.
6. Ти си твоята най-важна връзка. Щастливи сме тогава, когато се чувстваме добре такива, каквито сме, без да се нуждаем от нечие одобрение. Човек първо трябва е в хармония със себе си, преди да изгради здрави връзки с останалите. Сам трябва да е достоен и приемлив в очите си, за да изглежда уверен в погледа на другите и да се свързва с тях.
7. Делата, а не думите казват истината. В живота си ще се срещнете с хора, които винаги казват правилните думи в точния момент, но накрая постъпват по друг начин. Съдете ги по постъпките, казва Марк. Делата им ще ви кажат всичко, което имате нужда да знаете.
8. Малките жестове правят света по-добър. Усмихнете се на хората, които изглеждат така, сякаш преминават през труден ден. Бъдете мили. Добротата е единствената инвестиция, която никога не се проваля. Навсякъде, където има човек, има възможност да бъдем добри. Научете се да давате, дори да е само усмивка. Не защото имате прекалено много, а защото осъзнавате, че има други, които нямат съвсем нищо.
9. Зад всеки красив живот има някаква болка. Всички падаме, изправяме се, правим грешки, живеем, учим. Човешко е да бъдеш несъвършен.
10. Времето и опитът лекуват. Колкото повече години сме живели, колкото по-голям е кръгът от познанствата ни и личният ни опит, толкова по-малка в него е точката на разочарованието. Негативните събития ни се виждат толкова по-големи, колкото по-малко опит и години имаме в живота. Преодоляването на нещо тъжно в момента един ден ще стане спомен от миналото, който няма да бъде дори наполовина толкова значим, колкото ни изглежда сега.
От marcandangel.com